Новини24

Всички новини от деня

Литекс спечели купата на България

Posted by novini24 в май 27, 2009

ЛитексЛитекс е новият носител на Купата на България, след като победи на финала отбора на Пирин с 3:0.

Въпреки че „орлетата“ бяха по-активни в по-голямата част от срещата, която се игра на стадион „Георги Аспарухов“, те не успяха да стигнат до така важното попадение. В 20-та минута след разбъркване в наказателното поле на Пирин Уилфред Нифлор шутира от близко разстояние и прати топката в мрежата на Макенджиев за 1:0.

Най-опасното положение за символичните домакини бе в 55-та минута, когато Драги Коцев центрира в наказателното поле, Спас Делев засече с глава, но изпрати топката в аут. В 72-та минута бразилецът Дока Мадурейра удвои резултата за „оранжевите“ след като успя да финтира двама бранители на Пирин и, останал сам срещу стража Благой Макенджиев, прати коженото кълбо във вратата на „орлетата“.

В 86-та минута ловчанлии направиха резултата класически чрез Крум Бибишков. Мадурейра му подаде отлично и го изведе на стрелкова позиция, откъдето нападателят бе без грешка и оформи крайното 3:0.